Na co zwrócić uwagę wybierając szafę mroźniczą do firmy?

Jednym z najważniejszych urządzeń jakich nie może zabraknąć na zapleczu kuchennym oraz sklepach zajmujących się sprzedażą żywności jest odpowiednio dobrana szafa do przechowywania żywności. Szafy mroźnicze i chłodnicze te zapewniają możliwość odpowiedniego przechowywania produktów spożywczych, przedłużają ich trwałość do spożycia, dobrze dobrane będzie ograniczało straty przedsiębiorstwa związane z marnowaniem żywności.

Dlatego przed zakupem, ważne jest ustalenie jakiego urządzenia szukać poprzez dopasowanie jego parametrów do indywidualnych potrzeb oraz ustalenie bilansu energii.

Szafa mroźnicza a szafa chłodnicza – różnice

Do przechowywania wszelkiego rodzaju produktów mrożonych warto zdecydować się na zakup szafy mroźniczej która przedłuży trwałość produktów bez uszkodzenia ich jakości oraz posiadanych wartości odżywczych.

W przypadku częstych (lub codziennych) świeżych dostaw produktów  oraz przechowywania wyrobów cukierniczych o krótkiej dacie trwałości warto rozważyć decyzję o zakupie szafy dwufunkcyjnej chłodniczo-mroźniczej. Szafa chłodnicza będzie idealna w przypadku firm które będą przechowywały produkty przez krótki okres czasu.

Najważniejsze cechy dobrej szafy mroźniczej do gastronomii

Przy wyborze odpowiedniego urządzenia podstawowym elementem na jaki należy zwrócić uwagę są warunki otoczenia w których urządzenie będzie pracowało. Droższe urządzenia będą  bardziej odporne na wahania temperatur, lepiej poradzą sobie w przypadku temperatur wysokich. Dobrze jeśli szafa mroźnicza pokryta jest stalą wysokiej jakości – dzięki niej zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia korozji.

Poza klasą energetyczną i klasą klimatyczną warto zwrócić uwagę na takie parametry jak:

– poziom hałasu który określa głośność pracy urządzenia,

– pojemność i wymiary,

– dodatkowe funkcje w które urządzenie zostało wyposażone ułatwiające pracę z nim.

Szafy mroźnicze dostępne w ofercie sprzedażowej na stronie https://sklep.polmarkus.com.pl/szafy-mroznicze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *